Kategorie
   Plany, osiągnięcia, niepowodzenia
   Serial
   Czasy współczesne
   Materiały powojenne
   Materiały wojenne
   znowu powrót
 
 Archiwum
   Wrzesień 2015
   Sierpień 2015
   Wrzesień 2010
   Sierpień 2010
   Sierpień 2009
   Grudzień 2008
   Czerwiec 2008
   Kwiecień 2008
   Luty 2008
   Styczeń 2008
   Grudzień 2007
   Listopad 2007
   Październik 2007
   Wrzesień 2007
   Sierpień 2007
   Lipiec 2007
   Czerwiec 2007
Archiwum: Czerwiec 2007
Data publikacji: 29.06.2007, 00:00
Nie, to jeszcze nie cenzura

Zniknął wpis, który zamieściłem dwie godziny temu. I oczywiście Agnieszka znowu zapyta czy w IV RP działa już cenzura. Nie, jeszcze nie ogłoszono, że w celu walki ze złogami mazowiecko-millerowymi utworzono Centralne Biuro Prawdy i Miłości  (a propos czy macie już kandydaturę na szefa lub szefową?)  Po prostu, sam wycofałem wpis, gdyż doszedłem do wniosku, że za dużo w nim "negatywności". A nie powinniśmy poddawać się negatywnym emocjom, które coraz bardziej otaczają nas, zwłaszcza z góry.  Możemy nieodwarcalnie stać się społeczeństwem nienawiści. Oczywiście, takim społeczeństwem łatwo rządzić. Społeczeństwo nienawiści chętnie zaakceptuje  w referendum wystąpienie z Unii. W społeczeństwie nienawiści kierowanie ludzi przeciwko sobie (np. pielęgniarek przeciwko lekarzom) będzie łatwiejsze, dzięki czemu władza uzyska spokój konieczny dla stanowienia ustawy o przywróceniu kary śmierci; przede wszystkim za stosunki heteroseksualne. Nie pomyliłem się. Stosunki homoseksulane będą tolerowane, gdyż zawsze warto mieć pod ręką kogoś do bicia, kogo bije się łatwo i natychmiast, gdy zajdzie taka potrzeba. Krótko: nie poddawajmy się nienawiści i wspierajmy tych, którzy walczą o swoją godność. To nasza jedyna obrona. Dlatego wycofałem wpis, uznając, że jest sprzeczny z tą refleksją. A co w nim napisałem? Prawdę.

Skomentowano 13 razy
Data publikacji: 25.06.2007, 21:54
Niebawem kolejne nowości na naszej stronie

Planujemy dodanie do strony w sekcji o serialu nowego działu: Tajemniczy Świat Twierdzy Szyfrów...
(aby dowiedzieć się więcej zobacz videoblog)

Skomentowano 13 razy
Data publikacji: 22.06.2007, 07:34
Nasz wspólny sukces

1,5 tysiąca osób odwiedziło stronę po dwóch tygodniach funkcjonowania blogu ...

(słuchaj więcej w blogu audio)

Skomentowano 14 razy
Data publikacji: 21.06.2007, 21:36
Kolejna kolaudacja serialu

Dziś w TVP miała miejsce kolaudacja wszystkich części serialu ...

(aby dowiedzieć się więcej zobacz videoblog)

Skomentowano 10 razy
Data publikacji: 19.06.2007, 15:20
Nauka solidarności

Rząd Jarosława Kaczyńskiego odnosi coraz większe sukcesy w tworzeniu zawodowej solidarności. Bezpardonowe, nie uzasadnione żadnymi względami prawnymi ataki na lekarzy, przeciwko którym wysyłano facetów w kominarkach, zakładano podsłuchy, inwigilowano, zakuwano w kajdanki, aby przeprowadzić przez cały szpital, odrodziły (a może stworzyły?) solidarność w tym środowisku.  Być może dr G. zasłużył na potępienie, ale akcja CBA, wsparta słowami ministra sprawiedliwości sprawiła, że wszyscy zrozumieli, iż następny może być każdy. I tak się stało. Nastąpiły kolejne ataki. Bardziej bezwzględne i brutalne, gdyż tam gdzie nie było dowodów sięgnięto po prowokację. Czy nie przypomina to "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie"? Albo "nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchiwani"? (To dziwne, ale w tzw. IV RP  porównania do przeszłości nasuwają się same).

Dlatego warto spojrzeć na ten wielki strajk nie jako walkę o pieniądze, lecz o szacunek i uznanie, na jakie ci ludzie ogromnie sobie zasłużyli.

 

Skomentowano 9 razy
Data publikacji: 15.06.2007, 11:05
Czas obrony

Złożyłem w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez pracownika IPN Piotra Gontarczyka. I to nie jednego przestępstwa; jego działanie przeciwko mnie stanowi pogwałcenie przepisów kodeksu karnego, ustawy o IPN, ustawy o ochronie danych osobowych. Ten człowiek musi wiedzieć, że nie może bezkarnie rzucać oszczerstw, kłamać, niszczyć drugiego człowieka. Musi mieć świadomość, że przyjdzie mu za to odpowiedzieć i to przed sądem karnym. Jeżeli teraz prokurator odrzuci mój wniosek, a zakładam, że tak może się stać, wystąpię z oskarżeniem prywatnym. Wciąż wierzę, że sprawiedliwość w Polsce nie została zniszczona do końca i istnieją sądy, które potrafią się oprzeć naciskom. Jeżeli się mylę, to pozostaje nadzieja, że wróci czas prawa i sprawiedliwości, prawdziwych. Za dwa lata,  może za dziesięć, ale musi wrócić! I Gontarczyk, i jemu podobni, zostaną osądzeni.

Skomentowano 16 razy
Data publikacji: 11.06.2007, 10:27
Coś o wenezuelskim policjancie

Na małym lotnisku w Wenezueli policjant patrząc na mój paszport z trudem usiłował uzmysłowić sobie co to za kraj "Polska". Nagle rozpromienił się "Walesa! Walesa!". Dla niego Polska to był Wałęsa. Iluż Polaków w minionym stuleciu stało się symbolami Polski, rozpoznawanymi w każdym zakątku świata? Oczywiście Jan Paweł II. I kto jeszcze? Ano właśnie...

Na lotnisku w Gdańsku szefowa tamtejszego ośrodka tv kazała zasłonić nazwisko Wałęsy, żeby nie kłuł w oczy prezydenta . No cóż, wiernie wyczuwa nastroje: skoro prezydent Kaczyński nie życzy sobie obecności Wałęsy w czasie powitania Busha, to sygnał, że należy zatrzeć wszelkie ślady. Scenograf na plan, zastawki ustawić!

To jednak nic w porównaniu z brutalnymi atakami, zarzutami, których nie sposób powtórzyć. Chciałoby się powiedzieć: jakież to polskie. Ale to nieprawda. To właśnie nie jest polskie!

A wenezuelski policjant i tak zna nazwisko Walesa. Chyba inne mu nic nie mówią.

Skomentowano 11 razy
Data publikacji: 04.06.2007, 15:14
Blog

Zaskoczyło mnie, że blog, zanim w ogóle pojawiła się informacja o jego istnieniu, dostrzegło pięć osób. Jak rozumiem przypadek sprawił, że ktoś, kto odkrył  blog przesłał wiadomość dalej. Dziękuję Wam za pierwsze uwagi. Jedno jest pewne: strona dopiero się rodzi, a link do klubu świadczy niezbicie, że są to części tej samej całości.

Parę wyjaśnień o serialu, gdyż to najbardziej ciekawi media, a wolałbym, żeby nie pisały bzdur.

30 i 31 maja odbyło się tzw zatwierdzenie obrazu przez przedstawicieli Agencji Filmowej i dyrekcji I Programu. Trochę obawiałem się tego przeglądu gdyż obraz jaki kolaudanci oglądali był skompresowany 10:1 (a więc wyjątkowo kiepski), nie było muzyki (wspaniałej napisanej przez Staszka Syrewicza), głos aktorów był roboczy (a więc bardzo słaby), efektów dźwiękowych nie było w ogóle. To tak jakbyście stanęli przed gąsienicą i usiłowali wyobrazić sobie, że w przyszłości będzie to motyl, zachwycający pięknem. Mimo tak niesprzyjających warunków  kolaudanci uznali, że serial  będzie wydarzeniem, wartym wyemitowania w najlepszym czasie antenowym. Co dalej? Wciąż trwa szlifowanie obrazu, a w najbliższych dniach nad gotowymi odcinkami mają usiąść fachowcy od dźwięku, którzy będą podkładać muzykę i efekty. Inaczej mówiąc jeszcze dwa miesiące ciężkiej pracy, zanim motyl rozwinie skrzydła.

Skomentowano 23 razy
Data publikacji: 01.06.2007, 12:11
Czas mówić

Rozpoczynam blog. Dlaczego?

Trzeba mówić, aby nie ugrzęznąć pod stertami kłamstw, wobec których człowiek jest bezradny. Wiem o tym najlepiej, jak kłamstwa mogą mocno uderzać.

Oto najnowszy przykład: "Super Express"  z 31 maja. 

Prostuję więc:

- emisja serialu "Tajemnica Twierdzy Szyfrów" nigdy nie została wstrzymana, gdyż... serialu jeszcze nie ma! Zdjęcia zakończyły się w styczniu br. i od tego czasu  ani na dzień nie zatrzymano montażu, komponowania i nagrania muzyki (50-osobowa orkiestra Polskiego Radia), prac nad efektami komputerowymi nie mającymi precedensu w historii polskiego filmu, itd. Potrzebujemy jeszcze dwa miesiące aby film ukończyć. 31 maja zakończyło się tzw przyjęcie obrazu (jeszcze bez muzyki i odpowiednio opracowanego dźwięku) przez komisję, w skład której wchodzą przedstawiciele Agencji Filmowej i dyrekcji I Programu TvP; film uzykał najwyższą ocenę.

- Jeżeli b. prezes Wildstein naprawdę powiedział dzinnikarce z SE, że serial został wstrzymany, to nie wiedział co mówi, co mnie nie dziwi.

- serial kosztował nie pięć milionów złotych lecz jedenaście milionów (netto) o czym można przeczytać na oficjalnej stronie  internetowej TvP. Budżet (ok 800 tys złotych na odcinek) nie odbiega od nakładów na przeciętny współczesny serial, co oznacza, że dla filmu kostiumowego był bardzo niski.

- nie odmawiam wypowiedzi dla mediów, acz odmówiłem wypowiedzi SE, podając dlaczego. Dziwicie się?

Ale to wszystko to drobiazg w powodzi zła, zawiści, nienawiści, które nas otaczają. Coraz bardziej...

Skomentowano 16 razy
Powered by Sebipol Copyright © 2007 Bogusław Wołoszański