Kategorie
   Plany, osiągnięcia, niepowodzenia
   Serial
   Czasy współczesne
   Materiały powojenne
   Materiały wojenne
   znowu powrót
 
 Archiwum
   Wrzesień 2015
   Sierpień 2015
   Wrzesień 2010
   Sierpień 2010
   Sierpień 2009
   Grudzień 2008
   Czerwiec 2008
   Kwiecień 2008
   Luty 2008
   Styczeń 2008
   Grudzień 2007
   Listopad 2007
   Październik 2007
   Wrzesień 2007
   Sierpień 2007
   Lipiec 2007
   Czerwiec 2007
Archiwum: Wrzesień 2007
Data publikacji: 29.09.2007, 18:52
Trochę o polityce

Serial wyparł polityczne tematy z blogu, ale nie na długo. Czy chcemy czy nie polityka do nas wróci. Zapewniam Was. Dlatego chciałbym się podzielić treścią sms, który dzisiaj otrzymałem:

             Zbliżają się wybory! Walczmy o normalną, spokojną i piękną Polskę. Dlatego 

                                    schowaj babci dowód osobisty!

Tak sobie pomyślałem, że to bardzo mądry sms.

Skomentowano 28 razy
Data publikacji: 29.09.2007, 18:46
Czwarty

W poniedziałek przedstawię Wam, jak odebrany został czwarty odcinek. Nie sądzę, by tańce na lodzie stanowiły tak poważną konkurencję jak ME siatkarek na TVP2 i "Drużyna pierścienia" na TVN. Do poniedziału, a na razie wczytuję się w Wasze uwagi. To wspaniały materiał, który pozwala mi zorientować się na co widzowie zwracają największą uwagę, co im się podoba, a co ich drażni. Nie jest to takie oczywiste, zważając, że dobre 20 lat nie było polskiego serialu kostiumowego.

Skomentowano 7 razy
Data publikacji: 24.09.2007, 15:40
Znowu sukces.

Mimo ogromnej konkurencji (mecz siatkarek na 2) obroniliśmy najwyższy poziom, jaki w ocenach widowni zajęła "Twierdza". Co ciekawe, nokautujemy konkurencję, czyli superprodukcje TNV i Polsatu nie mają szans, oto cyfry:

Twierdza -  ogladalność 10%, udział w widowni - 25% (czyli 1/4 telewizorów)

Twarzą w twarz   ---------     7%  ------------------------- 21%

Ekipa -------------------------   4,5% ----------------------- 13%

Specjaliści twierdzą, że bardzo dobry wynik utrzyma się do końca, co będzie spektakularnym sukcesem, a początek roku akademickiego i naturalne pogorszenie pogody sprzyjać będą wzrostowi widowni.

Skomentowano 27 razy
Data publikacji: 22.09.2007, 12:08
Zdravim z Afriky

Pełny tekst sms brzmi: Zdravim z Afriky ze Sahary, natacime film "Tobruk".

To sms od Frantiska Kocha, szefa czeskiej firmy wynajmującej zabytkowe pojazdy, który wspaniale współpracował z nami przy realizacji "Twierdzy" dostarczając unikatowe pojazdy. Gotów był nawet przywieźć czołg "Tygrys", ale nie było nas na to stać. Teraz informuje, że Czesi nakręcają film o obronie Tobruku. Może wspomną jakieś słowo o Polakach. A tak w ogóle już mają za sobą świetny film "Ciemnoniebieski świat", o walce czeskich lotników w Anglii. Wkrótce przekonają świat, że ich żołnierze wygrali II wojnę. A gdzie filmy o naszych lotnikach, marynarzach, ułanach?  Miejmy nadzieję, że czescy przyjaciele przy okazji realizacji takich filmów znajdą w nich miejsce do pokazania jakiegoś polskiego żołnierza np. rozbitka wyciąganego z wody przez załogę czeskiego niszczyciela, który odznaczył się w bitwach konwojowych.

No tak, jeden sms i takie czarne myśli. A nie mam racji?

Skomentowano 23 razy
Data publikacji: 22.09.2007, 00:12
Trzeci

Trzeci odcinek za nami. Jeszcze nie wiem jakie wyniki przedstawią firmy badające opinię publiczą, ale od procentów ciekawsze są Wasze oceny. Spisuję je i rozważam. Być może nadejdzie czas, gdy będę mógł wykorzystać. Wszystkie.

Skomentowano 21 razy
Data publikacji: 18.09.2007, 23:09
Konkurs

Przyznam, że nie spodziewałem się, iż konkurs, który traktowałem jako "rozgrzewkę umysłową" przed oglądaniem "TTS"  spotka się z takim zainteresowaniem. I choć twierdziliście, że łatwy, wcale łatwy nie był, gdyż 45 % odpowiedzi było mylnych. Tym bardziej gratuluję zwycięzcy Panu Markowi Zającowi. Już oprawocujemy następny konkurs - rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Powodzenia, ale ostrzegam: pytania już takie łatwe nie będą.

Skomentowano 0 razy
Data publikacji: 17.09.2007, 10:22
Wciąż sukces

Musi być spadek. Tak twierdzą eksperci opierając się na długoletnim doświadczeniu: z reguły drugi odcinek ogląda znacznie mniej widzów niż pierwszy. U nas też nastąpił spadek, ale prawie niezauważalny:

wielkośc widowni w pierwszym odcinku: 3,9 mln

                                 w drugim                        3,6 mln

tzw udział w rynku telewizyjnym (jaką część telewizorów ustawiono na "Twierdzę")

                                 pierwszy odcinek: 29,1%

                                 drugi odcinek:        27,6%

Co to oznacza? Zostawiliśy daleko w tyle konkurencję. Np pierwszy odcinek "Ekipy" oglądało tylko 2,1 mln widzów, "Twarzą w twarz" - 2,8 mln, "Zagubieni" - 2,7 mln).

A zważcie proszę, że "Twierdza" rozwija się z odcinka na odcinek. Intryga gęstnieje, emocje rosną. Będzie jeszcze lepiej. Obiecuję.

           

Skomentowano 23 razy
Data publikacji: 15.09.2007, 00:35
Oczekiwanie

Niestety dzień emisji serialu nie sprzyja szybkiemu uzyskiwaniu wyników; stanie się to dopiero w poniedziałek rano. Pierwsze notowania byly rekordowe: 31% udzialu w rynku czyli na 1/3 telewizorów w Polsce oglądano "Twierdzę". Specjaliści uważają (a już chciałem napisać twierdzą), że w drugim odcinku może nastąpić spadek do 25%, co podobno jest całkowicie naturalne: telewizyjny rynek jest bardzo zatłoczony, konkukrencja nie śpi, itd. Ale wciąż byłby to wynik rekordowy. A ja uważam, że obronimy 30%. Ci, którzy dobrze życzą serialowi - trzymajcie z nami.

Skomentowano 16 razy
Data publikacji: 10.09.2007, 17:55
Wyniki

Wyniki pierwszego odcinka serialu przeszły wszelkie oczekiwania.

Tzw. udział w widowni wyniósł 29,1% co ocznacza, że na co trzecim telewizorze w Polsce oglądano "Twierdzę". Ogólem ogladało nas 3,9 mln widzów.

Dotychczas z żaden z sensacyjnych seriali nawet nie mógł marzyć o takich wynikach!

Ponadto, fachowcy od badania widowni uważają, że na naszą niekorzyść (odwrotnie niż dla Państwa Polskiego) działały wydarzenia w Sejmie, gdyż skupiały (czyli zabierały nam) dość dużą widownię. Również niekorzystna była kalendarzowa pora rozpoczęcia emisji. Serial wszedł na antenę zbyt wcześnie. Bez wątpienia w październiku, gdy studenci zakończą wakacje a pogarszająca się pogoda nie będzie zachęcała do spędzania czasu daleko od telewizora, wyniki będą jeszcze lepsze. Bardzo na to liczę, jako człowiek, który (chciał nie chciał) ponosi odpowiedzialnośc za całość.

 

Skomentowano 21 razy
Data publikacji: 08.09.2007, 11:30
Pierwszy

Dziękuję Wam za te opinie. Wystarczy, że Jadzio na chwilę przysnął (zasłabł), a już zniknęły złośliwości i kopanie po kostkach. A może to rozwiązanie Sejmu sprawiło, że wraca życzliwa krytyka, dyskusja, wymiana poglądów? Oby fala nienawiści i zawiści, jaka nas pochłaniała zaczęła się cofać. Ja to już dostrzegam.

Zgadzam się nawet z najbardziej krytycznymi uwagami. Nie jestem zadowolony z tego odcinka. Uważam, że są dłużyzny. Dlaczego do tego dopuściłem? Opóźnienie prac nad serialem jest tak duże, że zagroziło emisji. Moim priorytetem, podobnie jak w czasie zdjęć, było uratowanie tego bardzo bardzo trudnego projektu. Dlatego musiałem, czasami,  iść na kompromis. Niestety telewizyjne przepisy też nie służą akcji. Jest bowiem kategoryczny wymóg przestrzegania założonego czasu: 45 minut i ani minuty krócej!  A oczywiście powinna istnieć pewna, np. dwuminutowa tolerencja. To w filmie dużo. Skoro jednak odcinek nie może być krótszy o dwie minuty trzeba go rozciągać, co widzowie natychmiast odczują. Poza tym, ten odcinek to wstęp. Widziałem go inaczej, ale o tym będzie w pamiętniku. Akcja i intryga dopiero się rozkręca.

Skomentowano 24 razy
Data publikacji: 07.09.2007, 22:47
Oceny

Serial już żyje. Uważam, że pierwszy odcinek był najsłabszy, potem już będzie coraz ciekawiej (tak się zdarza). Bardzo mi zależy na Waszych ocenach. Zauważyłem, że rozbiegają się po różnych miejscach strony (ach, jaka duża!). Dlatego, proszę, wpisujcie Wasze uwagi (nawet najbardziej brutalne, byle nie szczerbate) tutaj.

Skomentowano 26 razy
Data publikacji: 06.09.2007, 10:33
Konkurs

Nie sądziłem, że wprowadzenie do strony konkursu zyska, aż takie uznanie. Już w pierwszej godzinie napłynęło 15 odpowiedzi w tym 10 prawidłowych. Jak się okazuje taki łatwy to ten konkurs nie jest, a to dopiero początek. Może dojdziemy do "death match"? To byłoby ciekawe: pojedynek prawdziwych znawców historii.

Skomentowano 24 razy
Data publikacji: 03.09.2007, 14:27
Pierwsza książka audio już prawie gotowa

Już niebawem "Twierdza Szyfrów" w wersji audio znajdzie się dla Państwa na półkach księgarń...

(zobacz videoblog)

Skomentowano 11 razy
Powered by Sebipol Copyright © 2007 Bogusław Wołoszański