Kategorie
   Plany, osiągnięcia, niepowodzenia
   Serial
   Czasy współczesne
   Materiały powojenne
   Materiały wojenne
   znowu powrót
 
 Archiwum
   Wrzesień 2015
   Sierpień 2015
   Wrzesień 2010
   Sierpień 2010
   Sierpień 2009
   Grudzień 2008
   Czerwiec 2008
   Kwiecień 2008
   Luty 2008
   Styczeń 2008
   Grudzień 2007
   Listopad 2007
   Październik 2007
   Wrzesień 2007
   Sierpień 2007
   Lipiec 2007
   Czerwiec 2007
Data publikacji: 06.04.2008, 14:27
Długa przerwa
Bez wątpienia nie należę do ludzi, którzy gotowi są dzielić się w blogu wszystkim, co im się wydarzyło, łacznie z relacją z ostatniego snu. Temu należy przypisać, że po Telekamerach (które Telewizja Polska oddała walkowerem) uznałem, że czas zaczekać na kolejne okazje do poważnych wpisów. Niby międzynarodowe sukcesy "Twierdzy Szyfrów" (serial kupiony przez Węgrów, Czechów, Słowaków i Japończyków, a interesują się Niemcy),były taką okazją, ale to już zasługa działu handlowego TVP. Zbliża się jednak czas nowych wpisów i dyskusji nad tym, co będzie powstawało. NIe chcę jednak ogłaszać projektów, zanim nie staną się przedsięwzięciami. Przygotowania trwają i powiem, że liczę na udział tych, którzy intersują się wojenną historią Polski i działają, aby ją utrwalać. Proszę, więc o trochę cierpliwości. I pozdrawiam
Komentarze
Autor: Jerzy [IP: 79.190.233.138]
Dodany: 12.08.2010, 19:48
Jestem zafascynowany Pańskimi książkami i słuchowiskami pt. Sensacje xx wieku które posiadam na cd i słucham na okrągło.Bardzo ale to bardzo interesuje mnie okres II iej wojny światowej,Pańskie audycje pozwoliły mi pogłębić wiedzę ,dużo nowych ciekawych wydażeń nigdzie nie publikowanych Pan "wlał" w mój umysł np. nikt mi nie mówił że przed wojną mieliśmy w Brazylii Koloniei .Mam 50 lat i od zawsze intryguje mnie śmierć gen Sikorskiego .Mój tata jak siedział w 50 tych latach w więzieniu za "szpiegostwo" wymieszany razem z niemieckimi oficerami opowiedział mi iż słyszał jak niemcy mówili o " katastrofie" samolotu Generała.O tuż po starcie z Gibraltaru niemiecka łódż podwodna widziała jak samolot wylądował na wodzie ,a po chwili wyszły z niego 2 osoby wsiadły do łodzi która podpłynęła i szybko odpłynęli .Niemcy podpłynęli z ciekawości i weszli na pokład samolotu .Wszystkie osoby wraz z generałem były zamordowane strzałem w głowę.W tą wersję wierzyłem do czasu sekcji zwłok generała.Po sekcji trochę zwątpiłem w taką wersję śmierci ,ale po wysłuchaniu Pańskiej audycji i przeczytaniu Pańskiej książki dotyczącej śmierci prezydenta Kennedy ego wierzę że właśnie tak zginął Sikorski pozdrawiam Pański wierny słuchacz
Autor: jarek [IP: 89.231.20.14]
Dodany: 19.03.2010, 15:53
Witam, najbardziej podoba mi sie podkład muzyczny do opowiadań o armi czerwonej ruszającej na zachód, w kilku audycjach pojawia sie tak jakby śpiew żołnierzy po rosyjsku, można tego gdzieś posłuchać w całości?
Autor: Bartek [IP: 83.25.26.217]
Dodany: 23.02.2010, 15:41
Witam Pana. Do niedawna byłem miłośnikiem różnego rodzaju Pana wydawnictw, czy to programów tv czy słuchowisk radiowych. Napisałem, że do niedawna, gdyż po przesłuchaniu audycji dotyczącej zamachu na Prezydenta Kennedy'ego, byłem bardzo rozczarowany Pańskim ogromnym niedoinformowaniem dotyczącym nawet elementarnych faktów tego haniebnego wydarzenia. Przepraszam, za tak szorstkie i stanowcze podejście do sprawy, ale smuci mnie fakt, iż łapiąc Pana na nieprawidłowościach tak kluczowych, dotyczących jednego z Pana programów, zmuszony jestem z przymrużeniem oka traktować całą Pańską twórczość. Wolą wyjaśnienia, w podpunktach wymienię parę bardziej i mniej ważnych nieprawidłowości się dopatrzyłem:

1. Jacqueline Kennedy nie miała na sobie czarnej chustki podczas wysiadania z samolotu na lotnisku w Washingtonie po przylocie z Dallas ( Rozumiem, że chodziło to o dodanie dramaturgii )

2. Kamery ujęły dokładnie rozładunek trumny, w której rzeczywiście brakowało prezydenckich zwłok. ( zapomniał Pan nadmienić, iż trumna ta różniła się od trumny załadowanej na pokład samolotu AirForce One w Dallas.

3. Mówi Pan o pogwałcaniu przepisu zakazującego prezydentowi podróżować z wice prezydentem w jednym samochodzie. Tak się też nie stało. Lyndon B. Johnson jechał w czwartym z kolei samochodzie, wraz z swoją małżonką.

4. Nie wymienił pan kluczowego uchybienia dotyczącego przejazdu kawalkady prze zatłoczone miejsca, a mianowicie, samochód prezydencki nie może brać tak ostrego zakrętu jak ten z Elm Street w Houston Street.

5. Nie wspomniał Pan nic o zmianie trasu przejazdu, która nastąpiła w ostatniej chwili na wniosek Earle'a Cabell'a, burmistrza Dallas w tamtym czasie (E. Cabell to brat Gen.Charlesa P. Cabella zastępcy Dyrektora CIA w czasie Inwazji w Zatoce Świń, po której został przez JFK zmuszony do dymisji).

6. Nie do końca wiem, o co chodzi Panu z Ross Ave. Kondukt nawet nie zahaczył o tą ulice. zamach miał miejsce podczas gdy prezydencka limuzyna po wyjechaniu z Main str. w Houston, bardzo ostro skręciła w Elm str. w kierunku Dealy Plaza.

7. Pierwszy strzał nie trafił James'a Teague pod przejazdem kolejowym, jak Pan twierdzi, lecz ugrzązł w krawężniku na co są dowodu w postaci fotografii. Krawężnik został usunięty podczas śledztwa prowadzonego przez komisję Warrena. Według obliczeni, J. Teague został draśnięty w policzek kolejnym ze strzałów ( 4-ym lub 5-ym).

8. Przyznaje Pan racje raportowi Warrena, iż Prezydent Kennedy odniósł 3 rany ( powiedział Pan; "to by się zgadzało" ). Trzech z lekarz przeprowadzających autopsje w wojskowych Szpitalu w Bethezda, określiło ranę w plecach prezydenta jako ranę wlotową, przy której można było wyczuć jej koniec palcem. ( czyli nie była to rana na wylot ). Fakt ten nie pojawił się jednak w raporcie Warrena, choć w dokumentach z autopsji jest on czytelny. Zdjęcia z autopsji natomiast sugerują, że JFK raniony został co najmniej 4 razy. I. Rana pleców ( nie na wylot ) II Rana wlotowa w okolicach jabłka Adama. III Kolejna rana pleców, tym razem wylotowa nad prawą łopatką. IV Śmiertelna rana głowy, roztrzaskująca prawą stronę skroni prezydenta. Po strzale prezydent widocznie odepchnięty jest do tyłu i na lewo słaniając się w stronę pierwszej damy.

9. Nie dodał Pan, iż magiczna kula po opuszczeniu ciała Prezydenta na lewo, co sugerowałby kont pod jakim w momencie strzału znajdowało się "Snajperskie Gniazdo", skręciła gwałtownie na prawo ( pod kontem co najmniej 90 stopni) by ugodzić gubernatora Connelly'ego w prawą część pleców, okolicach 4 żebra.

10. Mówi Pan, że nagranie strzałów pochodzi z amatorskiego materialu filmowego. To również nieścisłość. Jeżeli chodzi Panu o analizę dzwiekową sporządzoną na potrzeby Komisji ponownie badającej okoliczności zamachu na Prezydenta Kennedy'ego powołaną do życia w 1976 roku, to niestety jest Pan ponownie w błędzie. Nagranie dźwiękowe dzięki, któremu sporządzona została analiza pochodzi z radia policyjnego zamontowanego na jednym z motocykli eskortujących kawalkadę. Analiza tegoż nagrania wykazała, iż 1 lub więcej strzałów musiało pochodzić z tz. trawiastego pagórka, zza drewnianego płotu. Fachowcy mieli co do tego 95 % pewności. Na marginesie, analiza ta spowodowała zamieszanie w United States House Select Committee on Assassinations, do tego stopnia, że przewodniczący tej komisji, Tom Downing ( o ile się nie mylę ), wznowił obrady i po 2 dniach komisja opublikowała raport potwierdzający tezę, "miłośników teorii spiskowych", stwierdzający, iż L.H. Oswald nie działał sam. Raport ten był wręcz lustrzanym odbiciem innego raportu, opublikowanego przez tą samą komisję jakiś czas wcześniej.

11. Z ciekawością poczytałbym zeznania owych pracowników szpitali tak Parkland w Dallas jak i National Naval Medical Center w Bethesda. Wszystkie dokumenty oraz materiały wideo do jakich do dziś udało mi się dotrzeć, mówią jednym głosem. Wszyscy członkowie personelu medycznego obu szpitali ( oczywiście, ci którzy później nie zmienili zeznań) opisywali ranę w ten sam sposób. Ogromna wyrwa owalnego kształtu u tyłu głowy, brak prawej strony kości potylicznej, brak sporej części tkanki mózgowej ( odnotowane zostało to juz w szpitalu w Parkland Hospital co wyklucza Pana tezę, jakoby mózgu pozbyto się na pokładzie samolotu Air Force One, podczas lotu do Washington'u). Jedyny fakt który może, choć w małym stopniu pokrywać się z kształtem gwiazdy to nacięcie w formie pazura na przedniej części prawej skroni. Nacięcie to nie było widoczne dla świadków w szpitalu Parkland, za to widzieli oni w tym miejscu ranę wlotowa. Natomiast pracownicy przeprowadzający autopsję w Bethesda są jednogłośni co do nacięcia widniejącego na skroni Prezydenta.

12. Uwagę moja przykuła informacja podana przez Pana, iż David Ferry został zatrzymany i wylegitymowany niedługo po strzałach w okolicach drewnianego płotu, na trawiastym pagórku. Jest to dla mnie zupełna nowość, gdyż w żadnym raporcie policyjnym jak i w żądnej wypowiedzi naocznych świadków niema o tym wzmianki. Co prawda, powszechnie wiadomy jest fakt, iż Ferry był w tym czasie w Teksasie, ale nic poza tym. Nie da się wykluczyć możliwości jego uczestnictwa w zamachu ( a nawet są fakty, które za tym przemawiają), ale wątpliwym tropem jest przypuszczenie jakoby D. Ferry był jednym ze strzelców.

Jest jeszcze parę innych kwestii przedstawionych w Pana audycji, które moim zdaniem są zaczerpnięte z nieprawdziwych źródeł, bądź są po prostu wyssane z palca. Sugerowanie, jakoby Kuba stała za zamachem jest wyolbrzymieniem za rangę bajkopisarza. |Kierując się dowodami, zeznaniami i zdrowym rozsądkiem należy wykluczyć Castro jako organizatora zajścia. W całej historii widoczny jest akcent kubański, ale z zupełnie odwrotnej strony. Bliżej nieokreślona role odgrywali „anty-Castro’scy”, kubańczycy mieszkający na terenie USA. Absurdalnym podejście z Pana strony jest chociażby fakt, iż sugeruje Pan jakoby miedzy innymi, David Ferry był strzelcem i jednocześnie mówi Pan, że za całą akcją stała Kuba. David Ferry przez wiele lat należał do CIA i po klęsce w Zatoce Świń, należał do organizatorów kolejnych akcji, które miały na celu obalenie Castro. Żadne z tych przygotowywanych w tajnych obozach operacji nie doszły do skutku z powodu braku poparcia ze strony Prezydenta Kennedy’ego, ale samo zaangażowanie Davida Ferry wyklucza go w jakikolwiek sposób, z współpracy z rządem Kubańskiego dyktatora.
Przepraszam, jeśli poczuł się Pan osaczony moimi zarzutami. Jeśli jest taka możliwość poproszę o bibliografie materiałów z jakich korzystał Pan podczas realizacji tej audycji.

PS. proszę o odpowiedz a potem możne pan ten komentarz wyrzucić. Jeśli tak się nie stanie, po każdym usunięciu tego komentarza będę wstawiał go ponownie.

Z Poważaniem

Bartek
Autor: Jarosław [IP: 83.238.149.144]
Dodany: 13.12.2009, 03:42
Witam.
Słucham Zetki w nocy.
Prosiłbym o audycję o Feliksie Dzierżyńskim twórcą CZK
Autor: Grzegorz [IP: 188.33.208.186]
Dodany: 16.11.2009, 21:52
panie Bogusławie jestem pana fanem od wielu lat, m am pytanie czy rozważa pan rozwinięcie losów bohaterów powieści Testament odessy?
Autor: Louis [IP: 85.198.197.226]
Dodany: 10.10.2009, 20:15
Zawsze z niecierpliwoscia i ogromna ciekawoscia czekam na Pana kolejne ksiazki i programy. Ma Pan niespotykany dar narratorski wciagajacy czy to czytelnika,czy to sluchacza w tok poruszanego tematu. Mam takie pytanie,czy nie mozna by bylo zapoznac mlodego sluchacza w niktore karty naszej historii np.smierc Marcelego Nowotki czy tez kim byl Boleslaw Bierut
Autor: Ignacy [IP: 79.186.33.97]
Dodany: 21.09.2009, 00:39
Witam pana
chciałem się dowiedzieć kiedy w końcu napisze pan coś o twierdzy Breslau a chodzi konkretnie o wzgórze partyzantów w Wrocławiu ,pozdrawiam serdecznie
Autor: Karolina [IP: 83.6.233.48]
Dodany: 03.09.2009, 22:05
Witam Pana.

Dopiero zaczęłam czytać Pana książki i zaczęłam interesować się tajemnicami II wojny światowej. Mam pytanie. Obiło mi się kiedys o uszy, że żołnierze armii radzieckiej, jako pierwsi zaczęli praktykować skoki bez spadochronu na głęboki śnieg. Wiem też, że opisywał Pan to w którejś ze swoich książek. Proszę o małą podpowiedź. Z góry dziękuję. Karolina.
Autor: Piotrek 72 KR [IP: 82.160.249.98]
Dodany: 08.10.2008, 23:44
Panie Bogusławie może powinien pan dać spokój TVP i zainwestować swoją wiedzę i niebywały talent w mariaż z TVN albo z Polsatem? Oni mają naprawdę dobrych producentów.A co najważniejsze pieniądze.Bardzo pana pozdrawiam!Jestem pańskim wielbicielem!
Autor: Marcin K. [IP: 83.24.14.45]
Dodany: 13.06.2008, 15:02
Dobrze też wiedzieć że nad blogiem cały czas ktoś czuwa :) (jak bowiem inaczej mogły zniknąć moje siejące defetyzm poprzednie posty?)
Autor: Leszek [IP: 89.171.139.226]
Dodany: 13.06.2008, 09:17
No to się szykuje "Sieć" - szkoda tylko ze takich informacji dowiadujemy się pokątnie, a nie na oficjalnej stronie p. Bogusława
Autor: Lucyna [IP: 83.5.57.254]
Dodany: 10.06.2008, 20:15
Dla zainteresowanych ewnentualną kontynuacją TTS podaję link z informacją
http://wroclaw.naszemiasto.pl:80/wydarzenia/862076.html
Autor: Marcin K. [IP: 83.24.7.164]
Dodany: 10.06.2008, 17:02
lenana - gdzie to przeczytałaś? Czy to aktualna i potwierdzona oficjalnie przez TVP informacja, czy jedynie zapowiedzi, plany?
Autor: lenana [IP: 217.149.246.189]
Dodany: 09.06.2008, 21:34
Właśnie dziś przeczytałam, że pracuje Pan nad drugą częścią TTS. Wspaniała wiadomość!!! Powodzenia!!!
Autor: Konrad [IP: 78.8.21.182]
Dodany: 29.05.2008, 14:08
Tytuł wpisu świetnie oddaje to co się tu dzieje.
Autor: slonki [IP: 80.216.104.205]
Dodany: 24.05.2008, 00:56
witam.najlepszy film polski od dawna.aktorzy dobrani idealnie,szacunek dla c.żaka za rolę.czekam na następne pana pomysły.pozdrawiam.
Autor: Konrad [IP: 78.8.23.10]
Dodany: 17.05.2008, 22:53
Bardzo ciekawy wywiad z Panem Bogusławem, J23. Czekam z niecierpliwością na "Tajemnicę Odessy" i serial "Sieć"
Autor: artur [IP: 83.8.220.235]
Dodany: 05.05.2008, 00:06
no ja też myślałem, że gdzieś się pan zawieruszył. rozumiem, że to nawał pracy nad nowymi projektami. czekamy, czekamy. czy zechciałby pan wyjaśnić sprawę tego zamieszania z pańską "działalnością wywiadowczą", którą tak bardzo lansowali ludzie panu niechętni? bardzo mi się nie podoba, ż "sensacje... zniknęły z ekranu tvp, podobnie jak i 'wielka gra". chętnia obejrzałbym jeszcze raz całą serię od początku. dużo zdrowia i wytrałości w realizacji projektów
Autor: Piotr [IP: 84.10.10.50]
Dodany: 03.05.2008, 09:17
Panie Bogusławie, jestem wielkim fanem Pana książek i programów. Poświecam bardzo dużo uwagi na analize wybranych epizodów okresu II Wojny Światowej. Bardzo podobał mi się film "Twierdza Szyfrów". Pochodzę z Trójmiasta, zastanawiałem się czy myślał Pan może na nakręceniu filmu o obronie Polskiego Wybrzeża 1939 (Obrona Helu, obrona Oksywia lub Westerplatte).

Pozdrawiam


Autor: Radek [IP: 86.135.16.198]
Dodany: 27.04.2008, 21:09
Hello Panie Boguslawie kiedy beda filmy dostepne??? Pozdrawiam

Autor: Artur [IP: 79.188.185.186]
Dodany: 24.04.2008, 11:28
Witam, jestem Pana fanem od lat, przeczytałem wszystkie książki, uwielbiam historię od dziecinnych lat...hi,hi jak to brzmi, od 2 lat jestem członkiem grupy rekonstrukcyjnej, może zaszczyci Pan swoja osobą tegoroczny D-Day Hel -na Helu...
Autor: Grzegorz [IP: 89.77.132.176]
Dodany: 16.04.2008, 21:06
Witam serdecznie. Cieszę się że w końcu coś rusza, ale muszę wyznać, że z utęsknieniem wspominam Sensacje XX wieku, brakuje mi Pana programów o drugiej wojnie światowej, jest ciągle tak wiele ciekawych epizodów do opowiedzenia. Przy Pana programach stacje zajmujące się zawodowo historią wypadają blado. Gratuluję pełnego profesjonalizmu. Ciekawy byłby cykl Pańskich programów poświęconych całej historii II wojny światowej w wymiarze europejskim nie tylko hisotrii Polski.
Autor: robert [IP: 83.29.172.130]
Dodany: 14.04.2008, 08:36
No, wreszcie Pan ruszył. Ostatnio widziałem Pana w TVP-2 - czyżby zapowiedź wielkiego come back??? - co daj nam Panie Boże! :)))
Autor: Hartmann [IP: 83.4.180.27]
Dodany: 13.04.2008, 22:16
Wszystko bez zmian , trąbka i jedziemy .
Autor: Wojciech [IP: 83.68.83.142]
Dodany: 13.04.2008, 00:26
Jest Pan Mistrzem, Historia II wojny w Pana Wydaniu to Poezja, Mam pragnienie: spodkać się z Panem
Autor: Marcin [IP: 92.117.33.133]
Dodany: 09.04.2008, 22:56
Witam serdecznie. Milo widziec, ze BLOG nadal zyje, choc ostatnio cicho sie na nim zrobilo. Ale powolutku sie cos ruszylo i to cieszy. Pozostaje nam czekac na kolejne nowe watki.

Pozdrawiam serdecznie
Autor: Leszek [IP: 87.239.216.25]
Dodany: 08.04.2008, 21:13
Nareszcie !
Autor: Radek from England [IP: 81.159.223.69]
Dodany: 06.04.2008, 20:07
Super ja tez sie cieszeze wreszcie cos ruszylo.Przeczytalem ostanio Pana druga czesc ksiazki o losach bohaterow z ''twierszy Szyfrow''.Wydaje mi sie ze w gorach cos jest ale Polacy nie chca tego ruszac widocznie cos u gory przeszkadza, z drugiej strony nie wiadomo co ''ruskie'' wywiezli.Pozdrawiam
Autor: Marek [IP: 77.113.131.81]
Dodany: 06.04.2008, 18:56
Wreszcie ruszyl blog rozumie panie Boguslawie ze mozna byc zajety nie miec tematu do wpisu ale czasem te drobne wpisy nawet krotkie lacza i skupiaja osoby o podobnych zainteresowaniach daja opinie i zachecaja do powiekszania grona widzow Z wyrazami szacunku wierny sluchacz i widz Sensacji XX wieku
Dodaj swój komentarz

Twoje imię:

Twój email:

Powered by Sebipol Copyright © 2007 Bogusław Wołoszański