Kategorie
   Plany, osiągnięcia, niepowodzenia
   Serial
   Czasy współczesne
   Materiały powojenne
   Materiały wojenne
   znowu powrót
 
 Archiwum
   Wrzesień 2015
   Sierpień 2015
   Wrzesień 2010
   Sierpień 2010
   Sierpień 2009
   Grudzień 2008
   Czerwiec 2008
   Kwiecień 2008
   Luty 2008
   Styczeń 2008
   Grudzień 2007
   Listopad 2007
   Październik 2007
   Wrzesień 2007
   Sierpień 2007
   Lipiec 2007
   Czerwiec 2007
Data publikacji: 19.06.2007, 15:20
Nauka solidarności

Rząd Jarosława Kaczyńskiego odnosi coraz większe sukcesy w tworzeniu zawodowej solidarności. Bezpardonowe, nie uzasadnione żadnymi względami prawnymi ataki na lekarzy, przeciwko którym wysyłano facetów w kominarkach, zakładano podsłuchy, inwigilowano, zakuwano w kajdanki, aby przeprowadzić przez cały szpital, odrodziły (a może stworzyły?) solidarność w tym środowisku.  Być może dr G. zasłużył na potępienie, ale akcja CBA, wsparta słowami ministra sprawiedliwości sprawiła, że wszyscy zrozumieli, iż następny może być każdy. I tak się stało. Nastąpiły kolejne ataki. Bardziej bezwzględne i brutalne, gdyż tam gdzie nie było dowodów sięgnięto po prowokację. Czy nie przypomina to "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie"? Albo "nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchiwani"? (To dziwne, ale w tzw. IV RP  porównania do przeszłości nasuwają się same).

Dlatego warto spojrzeć na ten wielki strajk nie jako walkę o pieniądze, lecz o szacunek i uznanie, na jakie ci ludzie ogromnie sobie zasłużyli.

 

Komentarze
Autor: Hartmann
Dodany: 22.06.2007, 06:50
Taaaaaaaaaaak , za socjalizmu Mrok byłby dojarką z PGR-u , gdzieś w Polsce zadającą dyżurne pytanie - " i komu to przeszkadzało " , reszta bez komentarza
Autor: Mrok
Dodany: 21.06.2007, 22:16
Czytam wpis na blogu i myśle sobie. Zły kraj, rządzony przez złych ludzi. Rety jakaż odwaga to napisać? Szkoda, że nie 20 lat temu, o tym co działo sie w PRLu, kiedy było się korespondentem w Wlk Brytanii.
Autor: Zdzisiek
Dodany: 21.06.2007, 20:56
Panowie spod znaku Gemini. Jest takie przysłowie: Kij ma dwa końce. Czyżbyście go nie znali?
Autor: Wojtek
Dodany: 21.06.2007, 20:49
Nazwa Prawo i Sprawiedliwość zadziałała na wyborców jak lep na muchy. Niejeden poleciał i stracił nadzieję że przeżyje do następnych wyborów.Pazerność i Samowola!
Autor: Hartmann
Dodany: 21.06.2007, 20:25
Gwoli komentarza do wcześniej zapowiadanej próby . Coś ten automat działa do kitu , skoro skrótowo pisane słowo pośladki , czyli " d..a " nie chce wydrukować , a takie strasznie nieprzyzwoite słowo " bliźniaki " , przepuszcza .
Autor: Hartmann
Dodany: 21.06.2007, 20:23
Tołdi pragnie usłużnie donieść Waszej Wielkości iż w Wielkiej Księdze Gumisi - owe \"Dzik\" i \" Sokół \" , nazywane były strasznymi bliźniakami . Choć w naszej podłej i skrzeczacej rzeczywistości i smieszno i straszno .
A tak na marginesie , jako iż zauważyłem automat autocenzurujacy , który zresztą zadziałał , pozwolę sobie wpisać kolejne brzydkie słówko :
" Bliźniaki" , ciekawe czy przejdzie
Autor: BW
Dodany: 21.06.2007, 15:59
Jak to okręty podwodne "Dzik" i "Sokół" były nazywane podczas wojny? Bo zapomniałem...
Autor: Leszek
Dodany: 21.06.2007, 15:15
Prawda jest taka iż \" Dzik \" i \" Sokół \" wychowani w komuniźmie nie znają innych metod walki z opozycją niż komunistyczna - choć mienią się demokratami , uczciwymi Polakami etc,etc . Dlatego będą wysyłać prewencję przeciwko kobietom , dyskutować z pozycji siły i olewać wszystkich - bo my wiemy najlepiej . Przyjdzie jednak czas gdy lustrujący staną się lustrowanymi - i wtedy dopiero zacznie być ciekawie . Co do światka medycznego - zapewne jak w każdej grupie społecznej są tacy i tacy - i nie o to chodzi . Chodzi o zwykłe SKU.......TWO uprawiane przez służalcze media i instytucje , że niby to służba choremu , że pierwsze nie szkodzić itd , i tym podobne pierdoły . No to do cholery skonstruować roboty , albo narobić bezmuzgie klony żeby za darmo opiekowały się chorymi . Jak dziś pamiętam jak TVP pokazywała oburzoną komunistyczną emerytkę , dobrze ubraną i zakonserwowaną jak na swój wiek , która krzyczała do pielęgniarek , podczas strajku za czasów Millera - \" Jakim prawem protestujecie - wasze powołanie to służba choremu \" . Tak się składa iż przypadkiem znam tą Panią - pobiera 3500 z państwowej kasy , cholera wie za co . Teraz TVP bedzie pokazywać takie same oburzone Panie tylko pewnie w koszulce Radia Maryja . Ja zaś osobiście zapieprzałem 3 lata w szpitalu i nikt mi bredni nie będzie opowiadał , znam to z autopsji .
Autor: Jakub
Dodany: 19.06.2007, 17:36
To straszne, ale przysło nam żyć w państwie strachu, w którym podejrzliwość, ataki, cenzura stają się codziennością. Czy tak wygląda demokracja? Czy tak sprawiedliwość? szkoda tylko, że takie pytania pozostają bez echa przede wszystkim tam gdzie powinny dotrzeć. Miejmy nadzieję że to się kiedys skonczy. Oby.
PS. Panie Bogusławie! Bardzo fajny pomysł z tą stroną. Będę tu chętnie wracał. Pozdrawiam :)
Dodaj swój komentarz

Twoje imię:

Twój email:

Powered by Sebipol Copyright © 2007 Bogusław Wołoszański