Kategorie
   Plany, osiągnięcia, niepowodzenia
   Serial
   Czasy współczesne
   Materiały powojenne
   Materiały wojenne
   znowu powrót
 
 Archiwum
   Wrzesień 2015
   Sierpień 2015
   Wrzesień 2010
   Sierpień 2010
   Sierpień 2009
   Grudzień 2008
   Czerwiec 2008
   Kwiecień 2008
   Luty 2008
   Styczeń 2008
   Grudzień 2007
   Listopad 2007
   Październik 2007
   Wrzesień 2007
   Sierpień 2007
   Lipiec 2007
   Czerwiec 2007
Data publikacji: 17.08.2007, 19:09
Nic nowego

Zastanawia mnie wrzawa, jaką minister Ziobro czyni wokół byłego ministra Kaczmarka. Wykazuje bowiem totalny brak znajomości historii, gdyż w przeciwnym wypadku powinien wiedzieć, że to chwyt znany i wielokrotnie wykorzystywany przez 70 laty, a więc powinien wymyśleć jakiś nowy. Władza, stalinowska oczywiście, bardzo lubiła ludzi, którzy mieli w życiorysie coś, co w odpowiednim momencie można było przeciwko nim lub dla dobra tej władzy wykorzystać. W ten sposób głowę straciło wielu polityków z otoczenia Stalina oraz co najmniej kilkaset tysięcy ludzi, którzy uwierzyli, że budują państwo szczęśliwości. Wystarczy przypomnieć Aleksandra Jegorowa, jednego z pierwszych marszałków ZSRR, bohatera walki bolszewików o władzę w Rosji, przyjaciela Stalina i Budionnego. Niestety, dla niego, również oficera carskiej armii. Jego koniec był oczywisty: aresztowany, torturowany, zamordowany. Z ogromnym pożytkiem dla Stalina, który umocnił swoją władzę.

Przynależność pana Janusza Kaczmarka do PZPR była okolicznością nader wygodną. Otóż można było o niej całkowicie zapomnieć i ukryć starannie na wiele lat lub w odpowiednim momencie wykorzystać, choćby po to aby pokazać jak to układ zalągł się w rządzie tak pięknym zwartym, kochanym i skutecznym. Można wyjaśnić społeczeństwu, że klęski tego rządu są wynikiem kreciej roboty takich właśnie ludzi podsuniętych przez układ. Czy to, powtarzajace się określenie "układ" nie przypomina "bloku zinowiewowsko-trockistowskiego"?  Może dlatego, że minister Ziobro tak słabo zna hstorię, gdyż zamiast mówić, że Kaczmarek był częścią układu mówiłby, że był częścią "bloku jaruzelsko-michnikowskiego" ("tuskowo-millerowskiego", "geremkowsko- michnikowskiego", "szmajdzińsko-rokitowskiego" - do wyboru)? To mocniej i ładniej brzmi, niż jakiś bezosobowy układ. Stalin to wiedział.

Komentarze
Autor: Maciej Kamiński
Dodany: 25.08.2007, 20:03

Panie Bogusławie... proszę się nie rozpędzać z tymi Stalinowsko-kaczystowskimi analogiami...

Jeszcze Kaczory nie mają swojego Siergieja Kirowa :)
Autor: robert
Dodany: 23.08.2007, 08:05
Nie jestem młody, i do PiS-u nie należę. Do ZOMO też nie... :) :) :)
Autor: robert
Dodany: 23.08.2007, 08:03
//wyobraźmy sobie tego potomka rycerzy z szablą w dłoni, na koniu...//

Chyba na perszeronie... :D
Autor: MF
Dodany: 20.08.2007, 18:07
Jak się okazuje, zaglądam tutaj i ja, ale do młodzieży raczej się nie zaliczam. Pozdrawiam.
Autor: Tomek 'SR'
Dodany: 20.08.2007, 17:54
Doskonale o tym wiem. Być może moja wypowiedź zabrzmiała niewłaściwie, ale nie było tu ani odrobiny złośliwości. Jednak sam Pan wie, że jak ktoś nie ma do czego się przyczepić, to sobie i tak coś znajdzie... A sądząc po wpisach na tej stronie - jest tu ognisko ZOMO-wców, ludzi z układu, nie-patriotów i innych przedstawicieli pisowskiego bełkotu.
Autor: BW
Dodany: 20.08.2007, 17:24
Ja już swoje dostałem
Autor: Tomek 'SR'
Dodany: 20.08.2007, 10:38
I tu jest problem, Bossie. otóż "najlepsza po 1989 roku partia" posiada nadal twardy elektorat, który pójdzie za nią w ogień. Rozważmy kilka scenariuszy:
1. Wygrywa PiS, za nim z niewielką różnicą głosów PO. Dalej Samoobrona, LiD, PSL i LPR - w tym momencie istnieje wielki problem z zawiązaniem koalicji, ew. możemy rozmawiać o nieformalnej koalicji anty-PiS, co w rezultacie też nie jest dobrym pomysłem, gdyż L.Kaczyński ma jeszcze na tyle władzy, by skutecznie odrzucać wnioski tejże nieformalnej koalicji.
2. Wygrywa PiS, za nim PO. Mamy jeszcze Samoobronę i LiD. Nadal nie ma szans na żadną koalicję.
3. Wygrywa PO, za nią PiS. Do tego Samoobrona + LiD. Sytuacja analogiczna do powyższej.
Itd.

Na moje oko, abyśmy nie otrzymali powtórki z rozrywki, jedyną sensowną opcją jest koalicja PO z PSL, ale może okazać się, że to będzie za mało, by mieć większość.
No, chyba, że sprawdzi się Pański scenariusz, i ci,którzy są zawiedzeni jedyną i słuszną partią oddadzą swe głosy na PO.
Cóż, pożyjemy, zobaczymy.

Ps. A swoją drogą, to ciekawi mnie, kiedy i za ten blog się Panu oberwie... Zaraz ktoś, chociażby Antek, stwierdzi, że układ działa i ma się dobrze i że Pan zaszczepia w młodzieży niewłaściwe wartości :)
Pozdrawiam serdecznie ze słonecznego Giżycka :)
Autor: BW
Dodany: 20.08.2007, 10:16
Tomku, to straszna lista. Straszna gdyż prawdziwa, a 25% wyborców chce powtórki. Tyle, że nie będzie to powtórka lecz rzeź tych, którzy zwątpili w "małych rycerzy". Tak a prospos: "Panie Wołodyjowski, larum grają"! Czyż nie tak?
Autor: Tomek 'SR'
Dodany: 19.08.2007, 23:48
Owszem, jest na kogo głosować.
Niezdecydowanym polecam wpis z mego blogu na stronie Klubu. Oto on, w całości:

01. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem.
02. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte.
03. Nie będzie koalicji z Samoobroną.
04. Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa.
05. Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną.
06. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy.
07. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PiSu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne.
08. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PiS
09. V-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w więzieniu działaczy opozycji w latach 70.
10. Nie zmienia się ordynacji wyborczej na krótko przed wyborami.
11. Nie podniesiemy akcyzy na paliwa.
12. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
13. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
14. To będzie tanie państwo, zredukujemy administrację.
15. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
16. Marcinkiewicz to premier na całą kadencję.
17. Pomożemy Stoczni.
18. Afera billboardowa.
19. Chcemy koalicji z PO.
20. PO jest w koalicji z SLD.
21. To wszystko wina PO i SLD.
22. Dokumentacja SB w sprawie tajnych współpracowników jest w pełni wiarygodna, (ale)... moja teczka jest sfałszowana.
23. Większość byłych szefów dyplomacji była na usługach KGB.
24. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
25. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.

Mam nadzieję, że niektórzy już wiedzą, na kogo NIE głosować.
Pozdrawiam
(i jednocześnie podskakuję z radości, gdyż przeczytałem, Bossie, iż planuje Pan stworzyć nowe odcinki SXXW w wersji audio. Dziękuję!!!)
Autor: Hartmann
Dodany: 19.08.2007, 23:31
Niech nikt mi światła nie gasi - ja tutaj zostaję . Wolę klepać bide u siebie jak wyjeżdżać . Nie chodziło o Wołodyjowskiego tylko o Kmicica . Odświeżanie strony w nadziei na szybkie przeczytanie odpowiedzi prowadzi do powielania wiadomości . Jest na kogo głosować - należy porzucić tylko hasła - nam sie należy bo bylismy ,walczylismy , obalalismy i inne debilne teksty winiące za wszystko ' liberałów " - najpierw trzeba dać od siebie
Autor: MF
Dodany: 19.08.2007, 23:10
Dobrze, więc podejmijmy, ale wyłacznie wtedy, kiedy "z cienia" wyjdą ludzie wykształceni i przygotowani zarówno merytorycznie jak i zawodowo do pełnienia tak zaszczytnych i niewdzięcznych funkcji. Nie dziwie się, że nie ma pan ochoty pisać o tym dalej, wrażeń nam raczej nie brakuje, zwłaszcza ostatnio. jednak na litość na kogo przeciętny Kowalski ma oddać głos? On nie rozumie tego, że jeżeli nie pójdzie do urny to historia powtórzy się...on swoją absencją wyborczą - protestuje, niestety w głupi sposób. Sytuacja zapętla się, jednak mimo wszystko jeszcze wierzę, ze może tym razem...niech to cholera.
Autor: BW
Dodany: 19.08.2007, 22:11
Myślę MF, że ONI przekroczyli próg śmieszności, ale groźne jest to, że tego nie rozumieją. Ale podejmijmy tę grę (wyborczą) tak jak tego chcą i wyobraźmy sobie tego potomka rycerzy z szablą w dłoni, na koniu... Ehhhhh, dalej już mi się pisać nie chce.
Autor: MF
Dodany: 19.08.2007, 21:43
Dzisiaj przed kamerami "wystąpił" minister, specjalista od dworców kolejowych z genialnym stwierdzeniem: "jeden z moich krewny (tutaj pada stopień pokrewieństwa) był pierwowzorem Wołodyjowskiego (pusty śmiech), na którym swą postać wzorował "niejaki" Sienkiewicz. Lekka przesada myslę sobie, ale ten tłuk jest o tym przekonany...zwłaszcza przed wyborami! W takim razie pierwowzorem Leppera była Antygona, a Rydzyka ksiądz Robak. O TEMPORA, O MORES!(tłumaczenie dla partii rządzących "O czasy! O obyczaje!). Dajmy sobie spokój i zajmijmy się lepiej tajemnicami Sudetów, a tych "głąbów" wyślijmy na zieloną trawkę!
Autor: MF
Dodany: 19.08.2007, 21:35
Jaki Ziobro, jaki Kaczmarek. Kim są ci ludzie? Wybaczcie, ale dla mnie to "odpadki władzy" i tak jak niedobrze robiło mi się na widok Millera tak mam podobne torsje na widok obecnych. Krótko, ten ostatni miał rację mówiąc:"jest pan zerem panie Ziobro". Rozbudowałbym ten wątek o stwierdzenie" jesteście niepoprawnymi amatorami panowie rządzący! Dreszcz przelatuje przez plecy kiedy myślę o wyborach - same nieuki i nieudacznicy, takie mamy perspektywy, czyli żadne. Panie, panowie studiujmy historię, może zdala od Polski? OSTATNI WYŁĄCZA ŚWIATŁO!
Autor: Wojtek
Dodany: 19.08.2007, 20:40
Mi sie wydaje że oni to robią troche bezwiednie ,ale w jednym celu tak jak napisała to agnieszka aby dojść do władzy.
Autor: agnieszka z GB
Dodany: 19.08.2007, 13:28
Historia..to chyba nie najsilniejsza strona pewnych politykow...ale coz tonacy sie brzytwy chwyta...i tak to wyglada w naszej polityce..wszystko sie zrobi by zostac u wladzy...
Autor: Jacek "akagi" Haber
Dodany: 19.08.2007, 12:26
Ziobro i znajomość historii?
Pan go przecenia szefeie, on nawet w swojej profesji był mierny dlatego został politykiem.

Autor: robert
Dodany: 18.08.2007, 16:10
Clive Cussler napisał w jednej ze swych powieści, że "historia powtarza się tyle razy, ile tylko może..." - w przypadku tej chryi na szczytach władzy IV Nieszczęsnej Pomrocznej sprawdza się trawestacja tego powiedzenia, które można powiedzieć tak: "historia powtarza się tyle razy, ile jej na to się pozwoli". Nie idąc do wyborów właśnie na to pozwalamy, by w kraju panoszyli się złoodzieje, nieudacznicy i fanatycy religijni - z wiadomym skutkiem!
Autor: Hartmann
Dodany: 17.08.2007, 23:52
Mnie to wszystko już dawno " Ziobrzydło" . Teraz czekam , aż Ten Naród się obudzi .
Autor: Wojtek
Dodany: 17.08.2007, 22:11
Dla mnie to jest chore doczego to doszło kiedyś w czasach tzw.''komuny'' wszyscy sie nagrywali .A teraz gdy Pan Ziobro coś nagrał i powiedział ''to jest gwóżdz do trumny ''nic z tego nie wynika.Czy to jest oznaka że nasz naród chce się cofnąć do tamtych lat.
Autor: Optymista
Dodany: 17.08.2007, 21:00
Pozwolę sobie zauważyć, że nie nazywanie układu po imieniu to w pewnym sensie wybieg do przodu, bo skoro ten układ jest tak tajemniczy i sam w sobie jest straszny to nie nadawanie mu twarzy powoduje, że wszyscy w nim są wszyscy poza tym, kto o takim układzie mówi. Trzeba być optymistą, bo nie takie układy już upadały. Optymizm górą!!!!
Dodaj swój komentarz

Twoje imię:

Twój email:

Powered by Sebipol Copyright © 2007 Bogusław Wołoszański