Biografia
 Galeria
 Twórczość
  Książki
  Programy TV
  Słuchowiska radiowe
  Artykuły
 Konkursy
  Archiwum konkursów
 Newsroom
 Kontakt

Liczba odwiedzin:

Co nowego?

WIEK KRWI - Najnowsza książka Bogusława Wołoszańskiego już w sprzedaży! http://woloszanski.pl/katalog.b_107

*********************************************

Kolejny odcinek nowej serii programu TAJNA HISTORIA XX WIEKU pt "Nowa wojna" w poniedziałek 31 października o godz. 22:00 w Polsat Play.

Tajna Wojna Churchilla
Wydawnictwo:    Rok wydania: 2002


Średnia ocena: 9.0

Rozsypują się tajemnice, otwierają się drzwi sejfów archiwów państwowych i prywatnych, które przez dziesięciolecia strzegły największych tajemnic XX wieku. Dopiero teraz, ponad pół wieku po dramatycznych wydarzeniach, zmieniających świat, możemy podjąć fascynującą próbę odtworzenia prawdy.

Winston Churchill, wytrawny gracz, doświadczony polityk, obejmując urząd premiera rządu brytyjskiego, stanął wobec potężnego wroga, jakim był Hitler, odnoszący zwycięstwa na każdym froncie, na którym zaatakował. Nie tylko tego wroga Churchill musiał pokonać, miał bowiem przeciwko sobie ludzi z najbliższego otoczenia, którzy uważali, że wojna przyniesie ich ojczyźnie klęskę. Ci ludzie chcieli go obalić. Rzucił im wyzwanie. I zwyciężył.

 

Tajna wojna Churchilla to opowieść o mechanizmach władzy, w których prowokacja, szantaż, wykorzystywanie ludzkich słabości, a nade wszystko, wiara w słuszność misji dają zwycięstwo.

Komentarze
Autor: Marcin [IP: 86.0.116.158]
Dodany: 27.12.2008, 00:50
Ksiazka napisana w sposob, ktory daje szanse wczucia sie w role Anglikow. Ich mentalnosc, pojmowanie rzeczywistosci wojennej zgola inne niz nasze polskie, umozliwia spojrzenie szerszym katem na okres II wojny swiatowej. Pozycja ta daje mozliwosc wyrobienia sobie bardziej obiektywnego stanowiska.
Ocena: 9
Autor: Lucjan [IP: 80.50.232.202]
Dodany: 21.01.2008, 20:40
Książki Pana Wołoszanskiego są jak narkotyk,szukasz po księgarniach,a jak już znajdziesz i zaczniesz czytać to nie można przestać..i dalej,dalej,jeszcze.....
Książka dobra jak wszystkie inne. Polecam!
Ocena: 9
Dodaj swój komentarz

Twoje imię:

Twój email:

Ocena książki:

Powered by Sebipol Copyright © 2007 Bogusław Wołoszański