Biografia
 Galeria
 Twórczość
  Książki
  Programy TV
  Słuchowiska radiowe
  Artykuły
 Konkursy
  Archiwum konkursów
 Newsroom
 Kontakt

Liczba odwiedzin:

Co nowego?

WIEK KRWI - Najnowsza książka Bogusława Wołoszańskiego już w sprzedaży! http://woloszanski.pl/katalog.b_107

*********************************************

Kolejny odcinek nowej serii programu TAJNA HISTORIA XX WIEKU pt "Nowa wojna" w poniedziałek 31 października o godz. 22:00 w Polsat Play.

Tajna Wojna Stalina
Wydawnictwo:    Rok wydania: 1999


Średnia ocena: 8.7

Dlaczego zawsze się spóźniamy? - Miał powiedzieć Stalin na wieść o rozpoczęciu wojny przez Niemcy. Czy rzeczywiście Hitler wydając 20 czerwca 1941 roku rozkaz rozpoczęcia agresji na ZSRR uprzedził atak Armii Czerwonej o kilka lub kilkanaście dni?

Bogusław Wołoszański, korzystając dokumentów, ujawnionych przez archiwa rosyjskie, brytyjskie i niemieckie w ostatnim okresie, przedstawia nieznany obraz polityki lat 1938-1941, gdy dwaj dyktatorzy, związani umowami o sojuszu, prowadzili dramatyczny wyścig, starając się zadać zaskakujące uderzenie. Czytelnik poznając rozwój sytuacji w sztabach, gabinetach dyktatorów i ministrów spraw zagranicznych będzie mógł sam znaleźć odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań historii XX wieku.

Komentarze
Autor: herhud [IP: 83.26.134.250]
Dodany: 19.11.2008, 16:36
Kontynuacja "Tajnej Wojny Stalina". Niestety pozycja Bogusława Wołoszańskiego nie zachwyca, gdy chodzi o fakty historyczne. Autor przekonuje że Stalin nie wierzył w atak Niemiec, choć sam planował wcześniejsze uderzenie. Nie potwierdzają tego żadne dokumenty. Twierdzenie, że Stalin nic nie wiedział jest raczej naiwne. Poza tym, niestety, autor nie jest obiektywny - przedstawiając powstańców w Warszawie jako lepiej wyszkolonych, z wyższym morale od wroga. Fakty są inne - determinacja była wielka ale braki pod każdym względem. Książka pisana jak zawsze w świetnym stylu lecz mnie osobiście zawiodła. Po przeczytaniu poprzednich książek Pana Wołoszańskiego.
Ocena: 8
Autor: herchud [IP: 83.26.134.250]
Dodany: 19.11.2008, 16:29
Autor w świetny sposób przedstawia okrutną i przebiegłą politykę Stalina, choć z niektórymi faktami nie do końca można się zgodzić. Chodzi o twierdzenie autora jakoby Stalin szykował się do wojny, mając plany ataku, tylko został ubiegnięty przez Hitlera. W rzeczywistości nie było ani jednego dokumentu, który by stwierdzał istnienie takich planów. Tylko dociekania dotyczące zbrojeń Armii Czerwonej. Książka wzbogacona o wiele barwnych opisów oraz pełna tajemnicy, co jest charakterystyczne dla książek Bogusława Wołoszańskiego. Książka kończy się w najciekawszym momencie - dnia 22 czerwca 1941 roku. Na szczęście autor postarał sie o kontynuację
Ocena: 8
Autor: el_comendante
Dodany: 21.09.2007, 00:53
bez wątpienia jedna z najciekawszych książek historycznych jakie dano było mi czytać ta druga to tajna wojna hitlera
Ocena: 10
Dodaj swój komentarz

Twoje imię:

Twój email:

Ocena książki:

Powered by Sebipol Copyright © 2007 Bogusław Wołoszański