Biografia
 Galeria
 Twórczość
  Książki
  Programy TV
  Słuchowiska radiowe
  
  
  
  
  
  Artykuły
 Konkursy
  Archiwum konkursów
 Newsroom
 Kontakt

Liczba odwiedzin:

Co nowego?

WIEK KRWI - Najnowsza książka Bogusława Wołoszańskiego już w sprzedaży! http://woloszanski.pl/katalog.b_107

*********************************************

Kolejny odcinek nowej serii programu TAJNA HISTORIA XX WIEKU pt "Nowa wojna" w poniedziałek 31 października o godz. 22:00 w Polsat Play.

Słuchowiska radiowe

 

„Sensacje XX wieku” prezentowane na antenie Radia Zet w latach 2001-2002 roku to radiowa wersja telewizyjnego programu. Narratorem i autorem scenariusza audycji jest Bogusław Wołoszański, zaś głosu historycznym postaciom użyczyli znani polscy aktorzy. Podobnie jak w programach telewizyjnych przedstawione wydarzenia oparte są na faktach i dokumentach historycznych. Audycja wciąż jest powtarzana na antenie Radia Zet w późnych godzinach nocnych.

 

Jak powstawała audycja?

                                                                                                      

„Bogusław Wołoszański pisał scenariusz odcinka. Następnie, po zespołowo przeprowadzonej obróbce tekstu, nagrywane były fragmenty narracyjne słuchowiska (co nigdy nie trwało długo z uwagi na ogromne doświadczenie w pracy antenowej autora programu!). Kiedy już reżyser dźwięku, Grzegorz Grochowski, ułożył i "oczyścił" nagrane fragmenty, studio wypełniało się aktorami, którzy w pocie czoła konspirowali, planowali, pilotowali, strzelali i walczyli wręcz, nadwyrężając swoje struny głosowe na polach bitew i w innych dramatycznych okolicznościach. Jeżeli w czasie nagrań udało się nie pominąć żadnej scenki aktorskiej, do pracy znowu przystępowała nieograniczona wyobraźnia Grzegorza Grochowskiego, której, na ile się dało, pomagała zbiorowa wyobraźnia autora oraz zespołu producenckiego. Po zakończonej zwycięsko batalii z oporną materią dźwiękową powstawało wieloplanowe, druzgocące swoją harmonią i pięknem słuchowisko, które starało się uatrakcyjnić sobotnie popołudnia słuchaczom Radia Zet”

Powered by Sebipol Copyright © 2007 Bogusław Wołoszański